Grupinė psichoterapija

Grupinė psichoterapija arba pokalbio terapija yra būdas padėti žmonėms, turintiems emocinių sunkumų. Psichoterapija gali padėti pašalinti ar kontroliuoti sunkius simptomus, todėl žmogus gali veikti geriau ir gali pagerinti savijautą ir gijimą.

Psichoterapija padeda spręsti kasdienes problemas: bendravimo sunkumus, slogią nuotaiką, patirtas traumas, savivertės klausimus ir kt.

Psichoterapija gali būti taikoma kartu su vaistais ar kitomis terapijomis.

Daugumos žmonių psichologinių sunkumų yra susiję su jiems svarbiais praeities, kartu ir dabarties santykiais ir įvykiais. Psichoterapinė grupė – tai saugi erdvė santykiams tyrinėti, juos suprasti ir keisti, išgyventi kilusius jausmus.

Grupinės terapijos metu, nario elgesys ir jo asmenybė veikiami ne tik terapeuto, bet ir kitų grupės narių bei grupės kaip visumos. Grupė tiksliau atspindi kasdienybę, atsiskleidžia realiame gyvenime kylančios problemos, nes čia kiekvienas grupės narys būna toks, koks jis yra bendraudamas su kitais žmonėmis. Asmuo gali pamatyti save ir savo problemas kitų grupės narių akimis, savęs ir santykių su kitais supratimas lengviau perkeliami į realų gyvenimą.

Vienas grupės susitikimas trunka 1,5 val. Susitikimai vyksta pirmadieniais 18val.

Kada kreiptis?

  • Norint geriau pažinti save,  savo jausmus, elgesio ir reakcijų modelius
  • Norint suvokti savo santykių nesėkmių priežastis;
  • Norint įgyti bendravimo įgūdžių, įveikti vienišumo jausmą;
  • Norint išmokti atviriau reikšti savo jausmus, įgauti pasitikėjimo savimi;
  • Norint įveikti nerimą, depresiją;
  • Norint tapti grupės nariu.